This website works best with JavaScript enabled

17 marca jest Dniem Świętego Patryka – patrona Irlandii.  Św. Patryk był chrześcijańskim misjonarzem, który działał w V wieku na terenie Irlandii. W Irlandii dzień 17 marca jest wolny od pracy, a obchody święta – huczne. Tego dnia dominuje kolor zielony – jest to symbol trzylistnej koniczyny (shamrock), za pomocą której św. Patryk tłumaczył istnienie Trójcy Świętej. W dniu tym na ulicach miast można spotkać parady, pokazy irlandzkich tańców i muzyki, a wszystko wokół w odcieniach zieleni – począwszy od ubrań, na jedzeniu i piciu kończąc. Święto obchodzone jest także w innych państwach, przede wszystkim w USA, gdzie mieszka wielu obywateli o irlandzkich korzeniach.

W związku z rosnącą popularnością Dnia Świętego Patryka w Polsce, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na Kapelusz Leprechauna, a uczniowie klasy 5a objętej innowacją z języka angielskiego, przygotowali dla najmłodszych prezentację na temat tego święta.

Uczniowie wykonali niesamowite prace, gratulujemy! Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostaną nagrodzeni, a kapelusze głównych zwycięzców ukazane są w filmiku poniżej 🙂

Zespół nauczycieli j. angielskiego

 

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440