This website works best with JavaScript enabled

Z dumą informujemy, że nasi szkolni koledzy- Julian Organa z klasy 8c i Martin Hockun z klasy 7c zdobyli zaszczytne tytuły finalistów konkursu zDolny Ślązak (Julek z języka angielskiego, Martin - języka niemieckiego). Chłopcy, po kwalifikacjach szkolnych oraz powiatowych, na początku marca przystąpili do finału we Wrocławiu, gdzie rywalizowali z rówieśnikami z całego Dolnego Śląska. Musieli zmierzyć się z zadaniami gramatyczno-leksykalnymi, ale i całą gamą testów sprawdzających rozumienie tekstu czytanego oraz słuchanego, elementy kultury, historii, polityki. Co więcej, Julian przeczytał wybraną przez organizatorów konkursu lekturę w języku angielskim, natomiast Martin – w języku niemieckim. Jak obaj przyznają, udział w finale, był dla nich cennym i rozwijającym doświadczeniem.   

Serdecznie gratulujemy!! 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440