chlopiec z pucharem

Maks Janeczek z klasy I c wziął udział w I Mistrzostwach Polski w szkolnym Solvingu / SzachMaks (rozwiązywaniu zadań szachowych na czas).  Nad konkursem patronat objął Polski Związek Szachowy. W grupie wiekowej o rok starszej (SP2) wyniki Maksa warte są odnotowania. W Polsce do 8 lat – 10 miejsce, a w województwie dolnośląskim – 3 miejsce. Maksymilian za rok wystąpi w tej samej kategorii. „Sky is a limit”.

Bardzo dziękujemy szkole SP10 w Lubinie za zgłoszenie swojego asa, a zwłaszcza Pani Aleksandrze Balak, która jest wychowawczynią Maksa w klasie I c i wspiera jego szachową pasję.

Podsumowując rok 2020 - Maksymilian Janeczek (lat 7) z klasy I c:

- zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Dzieci – chłopcy do lat 7 (pierwszy medal w historii Lubina Mistrzostw Polski w szachach),

- w czasie Mistrzostw Polski okazał się 20. najlepszym szachistą do lat 8 w kraju (szachy klasyczne),

- zajął 8. Miejsce w Polsce w Mistrzostwach Polski w szachach szybkich wśród 8-letnich chłopców,

- potwierdził swój talent w szkolnych Mistrzostwach Polski w Solvingu do lat 8, zajmując 10. miejsce w Polsce i 3. w województwie dolnośląskim.

Maks na co dzień trenuje w Klubie Szachowym „Miedź” Legnica. Jego wiodącym trenerem klubowym jest Pan Piotr Kowalak. W treningu pomaga Pan Konrad Typek (Mistrz FIDE).

Fotografie – własność archiwum własne zawodnika.

Serdecznie gratulujemy Maksiowi kolejnego sukcesu 🙂