This website works best with JavaScript enabled

W dniach  9-18.10.2020 Maksymilian Janeczek z klasy I c wziął udział w Szachowych Mistrzostwach Polski Dzieci do lat 7 oraz 8 w Poroninie.

Najpierw 7-letni Maks spróbował swoich sił w turnieju najlepszych ośmioletnich chłopców. Zajął tam 20. miejsce wśród 47 uczestników. Uzyskał 5 na 9 możliwych punktów i został wyróżniony pucharem w klasyfikacji dzieci młodszych.

Dobry występ ze „starszakami" był tylko wstępem. W kolejnych dniach, mierząc się z niemal czterdziestoma genialnymi siedmiolatkami z całej Polski, Maks zajął III miejsce w kraju. Stoczył 9 zaciętych pojedynków. Sześć z nich wygrał, dwa zremisował, a tylko raz przegrał w wyniku nieszczęśliwej dekoncentracji. W ostatniej, decydującej partii wygrał wojnę nerwów i zapewnił sobie brązowy medal.

Maksymilian Janeczek jest zawodnikiem Klubu Szachowego „Miedź" Legnica, gdzie głównym trenerem jest Piotr Kowalak. W treningu szachowym Maksa pomaga Konrad Typek. Jak podkreśla Józef Bałdyga, wychowawca wielu pokoleń lubińskich szachistów i pierwszy trener Maksa: „To pierwszy w historii Lubina medal Szachowych Mistrzostw Polski. Maksymiliana zacząłem uczyć w wieku lat 5-ciu. Od początku ujął mnie talentem i swoją zadziornością. Wiedziałem, że to materiał na mistrza".

GRATULUJEMY:-)

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440