Uczennica naszej szkoły, Justyna P. już od I klasy odnosi sukcesy w turniejach karate. Ten sport trenuje od 4 roku życia.

W ostatnim czasie odniosła znaczące sukcesy: W międzynarodowych zawodach KARATE DRAGON CUP 2021 w Środzie Wielkopolskiej zdobyła złoty medal w kategorii kumite.
Natomiast podczas międzynarodowego turnieju w Czechach zdobyła brązowy medal, a w turnieju O PUCHAR GÓR KOCICH zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt do 33 kg.

Gratulujemy sukcesów "małej wojowniczce" i życzymy kolejnych zwycięstw.

Dnia 7.06.2021r. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego „You can speak English.” Uczniowie, podzieleni na kategorie wiekowe, musieli wykazać się przede wszystkim umiejętnościami mówienia w języku obcym. Każdy z uczestników losował frazy i zdania do wypowiedzenia w języku obcym – liczyła się nie tylko prawidłowa wymowa, ale i poprawność gramatyczno-leksykalna. Warto dodać, iż nasi uczestnicy prezentowali swoje umiejętności przy widowni, co stanowiło dla wielu niemałe wyzwanie, a wręcz istny test ze sztuki przemawiania. Z radością prezentujemy wyniki:

• klasy 4:
I miejsce: Jan M. z 4a
II miejsce: Zuzanna G. z 4a
III miejsce: Lilia M. z 4a
• klasy 5:
I miejsce: Szymon D. z 5a
II miejsce: Wiktoria W. z 5b
III miejsce: Barbara W. z 5a
• klasy 6:
I miejsce: Hanna K. z 6e i Anna K. z 6b
II miejsce: Hanna S. z 6e i Agnieszka P. z 6b.

Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Organizatorzy: M. Dąbrowska, K. Trzęsowska, J. Walska.

W dniach 20-21 maja 2021 w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Pitagoras 2021”. Każda klasę drugą i trzecią reprezentowało po trzech najlepszych matematyków, którzy zostali wybrani w eliminacjach klasowych.

Celem konkursu było sprawdzenie nie tylko sprawności rachunkowej uczniów, ale przede wszystkim wyłonienie osób potrafiących wykorzystać już zdobytą wiedzę w rozwiązywaniu problemów matematycznych w codziennym życiu. Wszyscy uczestnicy zmierzyli się z trudnymi zadaniami, które wymagały logicznego myślenia. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a zwycięzcami konkursu zostali:
W klasach drugich:
I miejsce – Amelia M. z klasy 2a
II miejsce – Kordian M. z klasy 2c
III miejsce – Jan T. z klasy 2c
III miejsce – Wojciech I. z klasy 2a
W klasach trzecich:
I miejsce – Szymon A. z klasy 3a
II miejsce – Antoni Ch. z klasy 3a
III miejsce – Szymon K. z klasy 3d

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!!!

W roku szkolnym 2020/2021 grupy świetlicowe brały udział w ogólnopolskiej Akcji Zdrowo i Sportowo. Za aktywność i zaangażowanie otrzymaliśmy certyfikat.

Gratulacje dla Świetlików z SP nr 10.