Dnia 31 marca został rozstrzygnięty konkurs informatyczny dla uczniów z klas I-III. Konkurs  polegał na zaprojektowaniu obrazu piskelowego w programie graficznym Paint. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością wykonując  przepiękne kartki wielkanocne.

Nagroda główna:
- Oskar P. 1c
- Amelia M. 2a
- Wojciech I. 2a
- Bartosz S.-Ch. 3a
- Michał G. 3d

Wyróżnienie:
- Adam D. 1a
- Jan B. 1a
- Hubert M. 1c
- Tymon K. 2a
- Maja W. 2a
- Olivier B. 2c
- Aleksandra D. 3a
- Szymon K. 3d
- Kaja K. 3d
- Oliver P. 3d

Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Organizatorzy: B. Lidke, J. Kasperska

17 marca jest Dniem Świętego Patryka – patrona Irlandii.  Św. Patryk był chrześcijańskim misjonarzem, który działał w V wieku na terenie Irlandii. W Irlandii dzień 17 marca jest wolny od pracy, a obchody święta – huczne. Tego dnia dominuje kolor zielony – jest to symbol trzylistnej koniczyny (shamrock), za pomocą której św. Patryk tłumaczył istnienie Trójcy Świętej. W dniu tym na ulicach miast można spotkać parady, pokazy irlandzkich tańców i muzyki, a wszystko wokół w odcieniach zieleni – począwszy od ubrań, na jedzeniu i piciu kończąc. Święto obchodzone jest także w innych państwach, przede wszystkim w USA, gdzie mieszka wielu obywateli o irlandzkich korzeniach.

W związku z rosnącą popularnością Dnia Świętego Patryka w Polsce, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na Kapelusz Leprechauna, a uczniowie klasy 5a objętej innowacją z języka angielskiego, przygotowali dla najmłodszych prezentację na temat tego święta.

Uczniowie wykonali niesamowite prace, gratulujemy! Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostaną nagrodzeni, a kapelusze głównych zwycięzców ukazane są w filmiku poniżej 🙂

Zespół nauczycieli j. angielskiego

Z dumą informujemy, że nasi szkolni koledzy- Julian Organa z klasy 8c i Martin Hockun z klasy 7c zdobyli zaszczytne tytuły finalistów konkursu zDolny Ślązak (Julek z języka angielskiego, Martin - języka niemieckiego). Chłopcy, po kwalifikacjach szkolnych oraz powiatowych, na początku marca przystąpili do finału we Wrocławiu, gdzie rywalizowali z rówieśnikami z całego Dolnego Śląska. Musieli zmierzyć się z zadaniami gramatyczno-leksykalnymi, ale i całą gamą testów sprawdzających rozumienie tekstu czytanego oraz słuchanego, elementy kultury, historii, polityki. Co więcej, Julian przeczytał wybraną przez organizatorów konkursu lekturę w języku angielskim, natomiast Martin – w języku niemieckim. Jak obaj przyznają, udział w finale, był dla nich cennym i rozwijającym doświadczeniem.

Serdecznie gratulujemy!!

Miedzyświetlicowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty Kolejne sukcesy Świetlików. Ogromne gratulacje dla Amelki z kl 2a za zdobycie nagrody głównej w międzyszkolnym świetlicowym konkursie pt. „Nitki, nici, niteczki-uroki zimy”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Lubinie. Podziękowania i gratulacje również dla Dominika z kl. 1b i Leny z kl. 3d za wzięcie udziału w konkursie i wykonanie pięknych prac.

„Świetlicowy konkurs "Maska karnawałowa" rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom.

Nagrodę główną otrzymali: Aleksandra z kl.1b, Natalia z kl.3b, Nikodem z kl. 1a, Filip z kl.2a, Justyna z kl.3c, Hania z kl.2b, Olivia z kl.1c.