This website works best with JavaScript enabled

Nasze osiągnięcia 

chlopiec z pucharem

W dniach 17.04 – 23.04 .2020 r. odbył się konkurs plastyczny organizowany przez Park Linowy w Lubinie nt.: „Leśnie opowieści – Świat wiewiórek”. 

I miejsce otrzymała  Amelka z klasy 2 c

Amelce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 5 maja 2020  roku, w naszej szkole odbył się konkurs muzyczno – taneczny dla uczniów klas I – III „MAM TALENT”. W związku z obecną sytuacją w kraju, odbył się on w wersji on-line. Podczas konkursu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, aktorskie, taneczne i akrobatyczne. Rodzice naszych uczniów zadbali o przygotowanie dzieci, wspaniałe charakteryzacje, oraz o nagranie występu dzieci i przesłanie nam ich na pocztę, za co bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY. 

Wszyscy nasi uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom muzyczno – taneczny. Jurrorowie mieli ogromny problem z przyznaniem głównych nagród w konkursie. Po długo trwających, burzliwych obradach postanowili przyznać następujące nagrody:
 
GRAND PRIX  otrzymała Lena z klasy II d
 
I Miejsca otrzymali:
Hania z klasy I b
Aleksandra z klasy II a
Justyna  z klasy II c
Amelia z klasy II c
Izabela  z klasy III b
 
Wyróżnienia otrzymali:
Julia z klasy Ia
Julia z klasy I c
Zosia z klasy II c
Kaja z klasy II d
 
Wszystkim uczestnikom i ich rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy. Filmiki z nagraniami już niedługo na stronie naszej szkoły. 
 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXII edycji Dni Brytyjskich organizowanych przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. Dnia 9 marca dwuosobowa drużyna w składzie Michalina z klasy VIIIc i Michał z klasy VIIId zajęli I miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglosaskich pt. „BRIDGING THE CULTURES”. 10 marca natomiast Michalina z klasy VIIIc wraz z Mają z klasy VIIIc zajęły III miejsce w konkursie gramatyczno-leksykalnym pt. „WHEN IN ROME, DO AS THE ROMANS DO”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 
 

Dnia 4 marca reprezentacja naszej szkoły rozegrała Powiatowe Zawody Sportowe Siatkówki Dziewcząt. Po ambitnej rywalizacji uczennice naszej szkoły zdobyły drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy Julce, Agacie, Oliwce, Natalce, Wiktorii z klasy VIb, Weronice z klasy Ve, Agnieszce z klasy Vb, Wiktorii z klasy Vd.

Dnia 4 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Z poezją na ty”. Uczniowie klas IV-VIII po uprzednim przygotowaniu pięknie deklamowali przygotowane teksty poetyckie. Wszyscy wykazali się zdolnościami. Zwycięzcami okazali się:

I miejsce - Wiktora z klasy 6b
II miejsce- Barbara z klasy  4a
III miejsce – Kornel  z klasy 5a
wyróżnienie - Hania z klasy 5e 
wyróżnienie – Paweł z klasy 8c
 
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
 

Rozstrzygnięcie międzyszkolnego świetlicowego konkursu pt. "Bezpieczne ferie zimowe". Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 12. 

II miejsce dla Szymona z gr. 3 i wyróżnienie dla Vanessy z gr. 6. 
 
Wszystkim uczestnikom, którzy brali udział dziękujemy. 

 
 

Dnia 20 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt. Miło nam poinformować, że nasze dziewczęta zdobyły po zaciętych meczach III miejsce. Brawo!!!

W dniu 21.01.2020 r. został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy album kulinarny w języku niemieckim.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce- Hubert z klasy 8A
II miejsce Michalina  i Marta z klasy 8C
III miejsce Amelia , Zuzanna i  Martyna z klasy 8A
 
Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy pomysłowości życzymy dalszych sukcesów.
 
 

Dnia 11 stycznia 2020 r. odbył się powiatowy XVII Festiwal Kolęd i Pastorałek. Nie mogło na nim zabraknąć naszych zdolnych wokalistek.

Spośród wielu występów jury wybrało występ naszej Justynki Pieńko i nagrodziło ją wyróżnieniem. Gratulujemy Justynko i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

I miejsce w kategorii schole otrzymały nasze uczennice ze scholi, którą prowadzi pani Magdalena Dąbrowska - to kolejny godny pochwały sukces. Cieszymy się bardzo i czekamy na dalsze tak wspaniałe informacje.
 
Wszystkim występującym gwiazdeczkom dziękujemy za to, że swoimi pięknymi głosami promują nieustannie naszą szkołę - wielu sukcesów wam życzymy.

 
 

Dnia 19 grudnia 2019 r. rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Fotograficzny „Polska jesień w obiektywie” kl. IV-VIII.

Nagrody główne:
Dominik Żurek kl. 5e
Maja Zając kl. 8b  
Zuzanna Turzyńska kl.6c 
 
Wyróżnienia:
Julia Chroma kl. 6d
Nadia Urbańska kl. 4a
Szymon Dąbrowski kl. 4a
 
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
 
Organizatorzy: Anna Wysocka, Halina Kozdra, Marta Malesza
 

Dnia 17 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Eko-bombkę. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została wyróżniona przez Starostę Powiatu Lubińskiego  za dokonania w działalności charytatywnej. Wyróżnienia w postaci dyplomów i statuetek otrzymały również najaktywniej działające wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

Nagrodę tę dedykujemy wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom zaangażowanym w realizację naszych akcji charytatywnych. Serdeczne dziękujemy za otwarte serca i bezinteresowną pomoc na rzecz mieszkańców Powiatu Lubińskiego.

 
Szkolne Koło Wolontariatu
 

Uczniowie klas I-III w I semestrze roku szkolnego 2019/20 zrealizowali wiele działań edukacyjnych, których celem było ukształtowanie postaw niemarnowania żywności. Podczas zajęć lekcyjnych i świetlicowych poszukiwali sposobów na wykorzystanie żywności zakupionej do domu, nauczyli się odczytywać datę ważności produktów spożywczych, poznali skutki wyrzucania żywności dla środowiska. Niektóre klasy wyruszyły na wycieczki do sklepów, aby dowiedzieć się ile kosztują wybrane produkty spożywcze, a ceny przeliczali na ilość posiłków, które można przygotować dla dzieci w ubogich krajach. 

Podsumowaniem działań był udział w szkolnym konkursie plastyczno-informatycznym pod hasłem „Nie marnuj żywności-chroń planetę” dla klas I-III
Uczniowie nagrodzeni:
-za prezentację Bartosz, Aleksandra; Bartosz
- za rysunek:
 I miejsce -Emilia; Szymon; Iga; Aleksandra; Szymon.
II miejsce – Julia.; Jakub; Ola; Lena; Maks; Maja; Wojtek; Oliver; Zuzia; Hania
III miejsce – Seweryn; Blanka; Maja; Dominik; Adam; Maja
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

 
 

Kornel z klasy 5a zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Maska niejedną kryje tajemnicę” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wykonał maskę „Złotej Rybki”. Ogromne gratulacje! To już drugi artystyczny sukces ogólnopolski Kornela.

5a Kornel

Wielka duma kolejnego sukcesu Kariny. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji” - Wawer/ Warszawa 2019. To już 3 tak wielki sukces mojej uczennicy. A już za kilka dni usłyszycie o kolejnym, bo nagroda już przyznana tym razem w Otwocku!

Jesteśmy na facebooku 

Napisz do nas 

Podaj swój e-mail.

Napisz wiadomość

Nieprawidłowe dane

Nasz adres 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. gen. Władysława Sikorskiego
w Lubinie

ul. Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego 3
59-300 Lubin
woj. dolnośląskie
Tel: 76 746 83 36 lub 76 746 83 37
szkola@sp10.lubin.pl

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440