REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
 dla uczniów klas IV – VIII

SYMETRIA W PRZYRODZIE

,,Symetria jest wokół nas - trzeba tylko uważnie patrzeć”

ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa nr 10 w Lubinie

CELE KONKURSU:

• Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i matematycznych.
  • Zwrócenie uwagi na występowanie zagadnień matematycznych w otaczającym nas świecie.
  • Zachęcanie do obserwowania i podziwiania przyrody.
  • Rozwijanie u uczniów dociekliwości poznawczej, ukierunkowanej na poszukiwanie związków matematycznych w przyrodzie.
  • Uświadomienie życiowej użyteczności matematyki.

KRYTERIA OCENY:

• Prace zostaną poddane ocenie Komisji Konkursowej powołanej przez organizatora.
  • Jury dokona oceny prac konkursowych zgodnie z następującymi kryteriami: zgodność z tematem, estetyka (kompozycja, jakość zdjęcia), oryginalność  pomysłu (ciekawe, nietypowe uchwycenie tematu),
  • Decyzja Komisji jest ostateczna i nie podlega weryfikacji.

WARUNKI KONKURSU:

• uczestnicy wykonują fotografie obiektu przyrodniczego, w którym można dostrzec symetrię,
  • prace powinny być wykonane indywidualnie,
  • uczestnik może nadesłać jedną fotografię,
  • prace należy zapisać w formacie JPG, JPEG.
  • nazwa pliku konkursowego (zdjęcia) powinna zawierać imię i nazwisko autora oraz klasę.
  • pracę konkursową należy przesłać drogą elektroniczną do swojego nauczyciela
    z informatyki:

• w temacie elektronicznego zgłoszenia (e-mailu), proszę wpisać: Konkurs fotograficzny /Imię i nazwisko autora/ klasa,
  • na podstawie nadesłanych prac jury wyłoni laureatów konkursu,
  • laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy,

TERMINY:

• Prace konkursowe można przesyłać od 29 marca -do 30 kwietnia 2021 r.
  • Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
  • Prace nadesłane po terminie nie będą brały udziału w konkursie.
  • Laureaci konkursu oraz zostaną poinformowani osobiście o terminie ogłoszenia wyników i zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

• Prace konkursowe pozostają do dyspozycji organizatora.
  • Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo podania do wiadomości publicznej informacji dotyczących przebiegu i wyników Konkursu na stronie internetowej na podstawie wyrażonej zgody Rodzica/Opiekuna na publikację wizerunku dziecka.
  • Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że praca zgłoszona na Konkurs została wykonane osobiście, oraz nie narusza praw autorskich.
  • Wszelkie kwestie związane z konkursem należy zgłaszać do nauczycieli przedmiotu.
  • W związku z organizacją konkursu dane osobowe uczestnika konkursu będą przetwarzane w celu publikacji jego wizerunku na terenie placówki, na jej stronach internetowych oraz w innych materiałach służących promocji placówki, na podstawie udzielonej zgody zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO.

Organizatorzy  konkursu:

Marta Malesza