Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów

klas IV – VIII do udziału w szkolnym konkursie

"Bądź bezpieczny w Internecie"

Wykonaj prezentację multimedialną

Termin oddania prac: 21marca 2021 r.

Regulamin szkolnego konkursu „Bądź bezpieczny w Internecie."

Postanowienia ogólne:

• Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 10 im. Władysława Sikorskiego w Lubinie
  • Regulamin Konkursu jest dostępny w na stronie internetowej szkoły sp10.lubin.pl

Cele konkursu:

• budzenie świadomości uczniów w zakresie bycia odpowiedzialnym za swoje postępowanie w Internecie
  • zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy i bezpieczeństwa w Sieci
  • uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami, zarówno dla ofiar, jak i sprawców
  • kształtowanie właściwych zachowań wobec zagrożeń płynących z Internetu
  • budowanie poczucia własnej wartości i umożliwienie prezentacji uzdolnień na szerokim forum.
  • inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży
  • formowanie wrażliwości estetycznej, artystycznej oraz rozwijanie kreatywności
  • rozwijanie umiejętności informatycznych dotyczących pracy z aplikacjami do tworzenia prezentacji multimedialnych.

Zasady konkursu:

• w konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej
  • uczestnictwo w Konkursie jest bezpłatne i dobrowolne.
  • termin konkursu: 08 lutego 2021 r. do 21 marca 2021 r.
  • Tematyka: ”Bądź bezpieczny w Internecie”

Prace komputerowe mogą być wykonane w dowolnym programie do tworzenia prezentacji multimedialnych np. PowerPoint, Canva, Sway, Prezi. Prezentacja multimedialna powinna się składać z max. 15 slajdów.

 Prace konkursowe wysyłamy na adres e-mail:

do swojego nauczyciela przedmiotu

W temacie - maila wpisujemy Konkurs oraz imię, nazwisko i klasa ucznia.

• Uczniowie biorący udział w Konkursie mogą zgłosić do Konkursu jedną pracę konkursową.

WYŁONIENIE LAUREATÓW KONKURSU

• Rozstrzygnięcia konkursu dokona po 26 marca 2021 r. komisja konkursowa.
  • Kryteriami oceny prac będą zgodność z tematyką, a także pomysłowość, oryginalność i samodzielność.
  • Wyniki konkursu zostaną podane na stronie szkoły.
  • Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

• Zgłoszenie projektu do konkursu jest równoznaczne ze zgodą na jego wykorzystanie przez organizatorów do promocji konkursu
  • Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 10 im. Władysława Sikorskiego w Lubinie
  • Dane osobowe uzyskane podczas przeprowadzania wymienionego konkursu będą przetwarzane w celach związanych z wyłonieniem laureatów konkursu, ogłoszeniem wyników i promocji konkursu.

Organizatorzy konkursu – nauczyciele informatyki

Dostępność