I. CEL KONKURSU

• Edukacja w zakresie problematyki zagrożeń wynikających z korzystania z „sieci”.
  • Poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystającej z Internetu i różnych aplikacji społecznościowych poprzez wskazanie ewentualnych zagrożeń.
  • Kształtowanie właściwych postaw i zachowań, zwiększanie świadomości i odpowiedzialności surfujących w „sieci” .
  • Zwrócenie uwagi na zjawisko cyberprzemocy.
  • Stworzenie plakatów edukacyjnych dla  dzieci i młodzieży.

II. PRZEDMIOT KONKURSU:
  • Przedmiotem konkursu będzie stworzenie PLAKATÓW EDUKACYJNYCH
  • Zadaniem uczestników jest stworzenie hasła oraz przedstawienie właściwego zachowania w sieci w formie graficznej.
  • W pracy niedozwolone jest wykorzystywanie gotowych elementów, obrazków, clipartów itp.
  • Technika pracy: program graficzny: Paint, Gimp, CorelDraw
  •  Format: JPG, PNG, BMP, CDR.

III. REGULAMIN KONKURSU.
  • Organizatorem konkursu „Bezpieczny w sieci” są nauczyciele informatyki SP Nr 10 w Lubinie.
  • Konkurs rozpoczyna się od 3 lutego 2020 roku i trwa do 10 marca 2020 roku.
  • Konkurs ma charakter indywidualny mogą być wykonane przez 1 osobę) i przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.
  • Pracę należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W nazwie pliku i w temacie wiadomości wpisać swoje imię i nazwisko oraz klasę.
  • Wszystkie prace nadesłane do Konkursu podlegają ocenie Jury. Jury dokonuje oceny po zamknięciu terminu nadsyłania prac na Konkurs. Spośród nadesłanych prac Jury wybierze trzy prace. Decyzje Jury są ostateczne i prawnie wiążące dla wszystkich uczestników Konkursu.
  • O wynikach konkursu uczestnicy zostaną powiadomieni przez stronę internetową szkoły.
  • Nagrody zostaną wręczone w terminie wskazanym przez Organizatora Konkursu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Konkurs Bóbr – kl. VII - VIII
13 listopada 2019 r.  (środa) godz. 11.45 - 13.00 sala 107

Konkurs Bóbr – kl. IV - VI
14 listopada 2019 r. (czwartek) godz. 11.45 - 13.00 sala 107

Konkurs Bóbr – kl. I - III
15 listopada 2019 r. (piątek) godz. 11.45 - 13.00 sala 107

Drogie uczennice i drodzy uczniowie szkół podstawowych,

serdecznie zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Jeżeli zawsze chciałaś/chciałeś spróbować swoich sił w programowaniu, to starannie dobrane zadania zawodów I stopnia Olimpiady stanowią łagodne wprowadzenie do programowania w jednym z najbardziej popularnych obecnie języków: C++ lub Pythonie (do wyboru). Wszystkie finalistki i finaliści Olimpiady będą mieli wolny wstęp do dowolnej szkoły średniej i ocenę celująca na świadectwie z informatyki. Niemniej, wierzymy że wśród Was znajdą się przede wszystkim szanowani naukowcy, profesjonalne programistki i założyciele firm odnoszących sukcesy na całym świecie, a Olimpiada będzie stanowiła pierwszy krok do tego cyfrowego świata.

Zachęcamy wszystkich do startu w Olimpiadzie! Zawody I stopnia już się rozpoczęły, a termin rozwiązywania pierwszych zadań mija 16 grudnia 2019. Regulamin, terminarz, poradniki oraz materiały jak zacząć przygodę z programowaniem znajdują się na stronie Olimpiady: oij.edu.pl. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W ramach Olimpiady prowadzone jest też Otwarte Koło Informatyczne (oki.org.pl), które przygotowuje od podstaw do udziału w zawodach. Zachęcamy do udziału w nim, a także w innych inicjatywach promujących naukę programowania i algorytmiki, wymienionych na stronie oij.edu.pl.

Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy UMCS w Lublinie

zaprasza do wzięcia udziału w
konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną
pt:
Wyprawa Ferdynanda Magellana dookoła świata

Głównym celem tegorocznej edycji konkursu jest upamiętnienie 500-lecia morskiej wyprawy dookoła świata żeglarza Ferdynanda Magellana.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz
uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Prace przyjmowane są do 25.11.2019

REGULAMIN KONKURS MULTIMEDIALNY 2019

Szczegółowych informacji udziela Pani Halina Kozdra s.105

Konkurs Bóbr – kl. VII- VIII

13 listopada 2019r. ( środa) godz. 11.45-13.00 sala 107

Konkurs Bóbr – kl. IV- VI

14 listopada 2019r. (czwartek) godz. 11.45-13.00 sala 107

Konkurs Bóbr – kl. I-III

15 listopada 2019r. (piątek) godz. 11.45-13.00 sala 107

Uczestnik konkursu startuje z pulą 7,5 punktu, każde zadanie jest warte 3 punkty, natomiast każda błędna odpowiedź powoduje odjęcie z wyniku uczestnika 0,75 punktu. Maksymalna liczba punktów, jaką może otrzymać uczestnik, wynosi 37,5 punktu, a najmniejsza 0 punktów.

Test próbny - Konkurs Bóbr – kl. VII- VIII

2 października 2019r. ( środa) godz. 11.45-13.00 sala 107

Test próbny - Konkurs Bóbr – kl. IV- VI

3 października 2019r. (czwartek) godz. 11.45-13.00 sala 107

Test próbny - Konkurs Bóbr – kl. I-III

4 października 2019r. (piątek) godz. 11.45-13.00 sala 107

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie.

Uczniowie, którzy będą brali udział w Konkursie, muszą założyć konta typu Uczeń na platformie www.dzwonek.pl ( w zeszłym roku -  mCourser.pl), a następnie dodać je do szkoły. Aby to zrobić, należy przejść do zakładki Moja szkoła i wybrać przycisk Dołącz do szkoły, a następnie należy znaleźć szkołę w bazie, dołączyć do niej i poczekać na akceptację administratora Konkursu w szkole. Podczas rejestracji proszę wpisać (oprócz loginu) imię i nazwisko. Proszę po rejestracji na platformie zgłosić chęć udziału nauczycielowi informatyki.

Uwaga: Uczeń, który brał udział w konkursie w zeszłym roku, jest nadal zarejestrowany na platformie i  nie powinien rejestrować się ponownie. Jego login i hasło jest nadal aktualne. Powinien poinformować tylko nauczyciela informatyki o chęci wzięcia udziału w konkursie.