REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
 dla uczniów klas IV – VIII

SYMETRIA W PRZYRODZIE

,,Symetria jest wokół nas - trzeba tylko uważnie patrzeć”

ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa nr 10 w Lubinie

CELE KONKURSU:

• Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i matematycznych.
  • Zwrócenie uwagi na występowanie zagadnień matematycznych w otaczającym nas świecie.
  • Zachęcanie do obserwowania i podziwiania przyrody.
  • Rozwijanie u uczniów dociekliwości poznawczej, ukierunkowanej na poszukiwanie związków matematycznych w przyrodzie.
  • Uświadomienie życiowej użyteczności matematyki.

17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na KAPELUSZ LEPRECHAUNA.

Prace składamy do poniedziałku 15  marca u nauczycieli języka angielskiego (klasy 1-3) lub w szkolnej dyżurce. Zapraszamy!

patryk 1

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów

klas IV – VIII do udziału w szkolnym konkursie

"Bądź bezpieczny w Internecie"

Wykonaj prezentację multimedialną

Termin oddania prac: 21marca 2021 r.

Serdecznie zachęcamy dzieci  i młodzież szkolną do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania!

Jest to niepowtarzalna okazja, aby poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania. Wydarzenie Koduj z Gigantami wprowadzi Cię w najważniejsze zagadnienia!
Już teraz jest możliwość, aby zapisać się na następujące zajęcia:
- SCRATCH, MINECRAFT: uczestnicy 7-9 lat,
- SCRATCH, APP INVENTOR:  uczestnicy 10-12 lat,
- C#, VISUAL STUDIO: uczestnicy powyżej 13. roku życia.
„Koduj z Gigantami” to także konkurs programowania dla uczestników zajęć. Weź w nim udział i wygraj atrakcyjne nagrody! Każdy uczeń warsztatów stacjonarnych i online otrzyma upominek niespodziankę - zestaw gadżetów młodego kodera.
Warsztaty będą odbywać się w dniach 30.01. - 14.02.2021 r. stacjonarnie w wybranych miastach w całej Polsce oraz online.
Sprawdź szczegóły i wypełnij wraz z rodzicem formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce: kodujzgigantami.pl
Na zajęcia zapraszają Giganci Programowania, którzy od 6 lat uczą dzieci i młodzież programowania i świadomego korzystania z nowych technologii.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów - entuzjastów nowych technologii oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem!

I. CEL KONKURSU

• Edukacja w zakresie problematyki zagrożeń wynikających z korzystania z „sieci”.
  • Poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystającej z Internetu i różnych aplikacji społecznościowych poprzez wskazanie ewentualnych zagrożeń.
  • Kształtowanie właściwych postaw i zachowań, zwiększanie świadomości i odpowiedzialności surfujących w „sieci” .
  • Zwrócenie uwagi na zjawisko cyberprzemocy.
  • Stworzenie plakatów edukacyjnych dla  dzieci i młodzieży.

II. PRZEDMIOT KONKURSU:
  • Przedmiotem konkursu będzie stworzenie PLAKATÓW EDUKACYJNYCH
  • Zadaniem uczestników jest stworzenie hasła oraz przedstawienie właściwego zachowania w sieci w formie graficznej.
  • W pracy niedozwolone jest wykorzystywanie gotowych elementów, obrazków, clipartów itp.
  • Technika pracy: program graficzny: Paint, Gimp, CorelDraw
  •  Format: JPG, PNG, BMP, CDR.

III. REGULAMIN KONKURSU.
  • Organizatorem konkursu „Bezpieczny w sieci” są nauczyciele informatyki SP Nr 10 w Lubinie.
  • Konkurs rozpoczyna się od 3 lutego 2020 roku i trwa do 10 marca 2020 roku.
  • Konkurs ma charakter indywidualny mogą być wykonane przez 1 osobę) i przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.
  • Pracę należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W nazwie pliku i w temacie wiadomości wpisać swoje imię i nazwisko oraz klasę.
  • Wszystkie prace nadesłane do Konkursu podlegają ocenie Jury. Jury dokonuje oceny po zamknięciu terminu nadsyłania prac na Konkurs. Spośród nadesłanych prac Jury wybierze trzy prace. Decyzje Jury są ostateczne i prawnie wiążące dla wszystkich uczestników Konkursu.
  • O wynikach konkursu uczestnicy zostaną powiadomieni przez stronę internetową szkoły.
  • Nagrody zostaną wręczone w terminie wskazanym przez Organizatora Konkursu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE