This website works best with JavaScript enabled

Od dzisiaj klasy 1-3 w pełni przechodzą na zdalne nauczanie. W tych klasach niebagatelną rolę odgrywają rodzice, bo dzieci w większości przypadków same sobie nie poradzą. Dlatego poniżej zamieszczamy link do filmu, który może pomóc w przeprowadzeniu zdalnych lekcji.

PRZEWODNIK dla uczniów i rodziców wyjaśnia jak zacząć korzystać z MS Teams oraz usługi Office 365 podczas zdalnie oraz tradycyjnie prowadzonych lekcji.

Kliknij powyżej i obejrzyj praktyczny przewodnik dla ucznia i rodzica.

Usługa Office 365 i wchodząca w jej skład aplikacja MS Teams to potężne narzędzia. Z jednej strony w tej trudnej chwili pozwalają kontynuować edukację. Z drugiej wprowadzają edukację na wyższy, dostosowany do galopującego postępu technologicznego świata.

Od czego zacząć pracę w Office 365 i MS Teams.

Uczniowie lub rodzice, po otrzymaniu ze swojej szkoły loginu oraz hasła, powinni w pierwszej kolejności zalogować się na stronie https://office.com. Kolejną czynnością jest zmiena otrzymanego hasła logowania na własne, spełniające normy bezpieczeństwa, oraz sprawdzenie ustawienia języka i strefy czasowej. Pominięcie tej czynności jest częstym błędem. Niestety system z niewiadomych względów niektórym uczniom potrafi skonfigurować się w języku angielskim. Czasami w pierwszej chwili może to niestety umknąć naszej uwadze. Dzieje się tak dlatego, ponieważ niektóre przeglądarki np. Google Chrome czy Microsoft Edge potrafią przetłumaczyć taką stronę na język polski. Niestety takie dynamiczne tłumaczenie przez przeglądarkę jest powierzchowne i mylące dla użytkownika. Efekt jest taki, że po zalogowaniu się na stronie https://office.com widzimy stronę w języku polskim. Niestety w dalszym użytkowaniu aplikacji: Word, Excel, PowerPoint itp. będziemy mieli menu w języku angielskim. Źle ustawiona strefa czasowa z kolei może skutkować złym synchronizowaniem się kalendarzy, prac, wiadomości między uczniami a nauczycielami.

Kolejnym bardzo ważnym krokiem powinno być pobranie i zainstalowanie aplikacji MS Teams w wersji instalacyjnej. Wersje przeglądarkowe mają wiele ograniczeń i działają zdecydowanie gorzej.

Zainstaluj MS Teams na smartfonie lub tablecie.

Bardzo dobrym pomysłem jest również zainstalowanie MS Teams na smartfonie czy tablecie. Warto to zrobić niezależnie od tego, czy mamy ją zainstalowaną na komputerze. Takie rozwiązanie ułatwi np. wysyłanie zdjęć swoich prac. W wielu przypadkach może nawet wystarczyć do uczestnictwa na niektórych lekcjach podczas zdalnego naucznia. Oprócz zainstalowania samej aplikacji MS Teams, warto również zainstalować dodatkowo aplikacje Office 365 oraz OneNote. Dopiero taki zestaw pozwoli na korzystanie z Notesu zajęć oraz przeglądać i edytować dokumenty utworzone w Office 365.

MS Teams integruje usługi Office 365 oraz wiele innych niezależych aplikacji.

Aplikacja MS Teams w połączeniu z pozostałymi usługami Office 365 takimi jak: OneDriveFormsWordExcelPowerPointSwayStreamKalendarzWhiteboardOutlook oraz tysiącami innych aplikacji, z których można korzystać w połączeniu z MS Teams to naprawdę potężne narzędzie. MS Teams to aplikacja służąca do komunikacji na wielu płaszczyznach, która przy wykorzystaniu wielu dodatkowych usług i aplikacji dodatkowo pozwala na pracę nad wspólnymi projektami. W przypadku szkół zastępuje tablicę multimedialną i zeszyty uczniów (Notes zajęć). Pozwala przekazywać uczniom prace do wykonania, a potem bardzo ułatwia ich przeglądanie, sprawdzanie, ocenianie i przekazywanie informacji zwrotnej.

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440