This website works best with JavaScript enabled

Aktualności uczniowskie 

dzieci2

Uczniowie klasy 1C w ostatnich dniach poznawali życie i zwyczaje zwierząt i w ramach tych zajęć mieliśmy okazję odwiedzić specjalistyczne Centrum Weterynaryjne "AlfaVet” mieszczące się nieopodal naszej szkoły przy ulicy Leśnej 14. Dzięki fachowemu podejściu i przyjaznej atmosferze dr. Barbary Zięby i dr. Łukasza Matyszczaka mogliśmy dokładnie obejrzeć wszystkie gabinety centrum weterynaryjnego. Ogromne wrażenie zrobiła na nas profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt, a pracujący w centrum lekarze weterynarii opowiedzieli nam do czego służą znajdujące się w ich gabinetach urządzenia. Doktor Łukasz Matyszczak opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Pani doktor Barbara Zięba podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie z naszymi zwierzakami. Dzięki tej wizycie uczniowie poprzez doświadczenie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy weterynarza, a dzięki zdobytej wiedzy uświadomić sobie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i specjalistycznego leczenia. 
Cała nasza klasa pięknie dziękuje Pani doktor Barbarze i Panu doktorowi Łukaszowi za to ciekawe i pouczające spotkanie!   
Magdalena Chrzanowska

 
 

Jesteśmy na facebooku 

Napisz do nas 

Podaj swój e-mail.

Napisz wiadomość

Nieprawidłowe dane

Nasz adres 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. gen. Władysława Sikorskiego
w Lubinie

ul. Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego 3
59-300 Lubin
woj. dolnośląskie
Tel: 76 746 83 36 lub 76 746 83 37
szkola@sp10.lubin.pl

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440