Aby pożegnać ten rok szkolny klasy 1c i 2c wybrały się na wycieczkę do Jakubowa Lubińskiego. Mogliśmy wędrować leśną ścieżką w poszukiwaniu skarbu, zapoznać się z dawnym życiem wiejskim, podziwiać i obsługiwać dawne maszyny rolnicze i sprzęt domowy, a także uczestniczyć w warsztatach kulinarnych " Jak powstaje masło". Na końcu mieliśmy czas, aby zjeść kiełbaski i zintegrować się podczas wspólnych zabaw.

Pobierz

W dniach 14-15.06.2021 uczniowie klasy 3a prezentowali wykonane projekty edukacyjne. Każdy uczeń sam decydował o temacie swojego projektu, a w wyborze pomagały wiadomości poznawane na lekcjach w klasie trzeciej. Każdy zainteresował się czym innym i z pomocą rodziców zrealizował własny pomysł.

Najpierw sprawdziliśmy swoje zdolności prezentowania w gronie klasowym, a następnego dnia zaprosiliśmy swoich kolegów i koleżanki z klas: 1a, 2b, 3b, 3c.
Warsztatom towarzyszyło wiele emocji. Mogliśmy zobaczyć projekt warstwowej budowy lasu, ruchomy Układ Słoneczny w trzech odsłonach wraz z ciekawostkami o planetach. Poznaliśmy budowę i działanie oka i ucha, układ oddechowy i moczowy człowieka. Gdyby ktoś chciał zostać weterynarzem, znalazł dla siebie projekt-wewnętrzna budowa kota. Obejrzeliśmy też galerię obrazów, ceramiki, szkła ozdobionego techniką decoupag’e. To naprawdę wykonali nasi rówieśnicy. Wielkich wrażeń dostarczyły eksperymenty z balonami, cieczą nienewtonowską i doświadczenie- dyfuzja w cieczach i gazach. Nawet oglądaliśmy koło młyńskie napędzane elektrycznie, a Staś zaprezentował nam zasady gry w piłkę nożną. Stworzyliśmy też klasowy tomik „Klasa 3a”, który będzie pamiątką wspólnie spędzonych chwil w klasach I-III.
Wspaniale, że w naszej szkole uczą się i rosną przyszli naukowcy.
Rodzice mogą być dumni ze swoich pociech. GRATULUJEMY!