This website works best with JavaScript enabled

Aktualności uczniowskie 

dzieci2

 Klasa 5E wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Zaproś mnie na swoją lekcję" . To była podróż do wielu miejsc w Polsce i na świecie. Odwiedziliśmy odległe miasta, państwa i kontynenty...poznaliśmy wspaniałych ludzi. Spotkaliśmy p. Agatę i jej tajemniczą żyrafę. Gościliśmy Panią Agnieszkę "zielonego edukatora" oraz niesamowitego poszukiwacza skarbów i "jaskiniowca" Pana Radosława. Pani Monika zabrała nas na Kujawy i wzbogaciła nasz słownik pojęć o "ejbery" "lelochy" glanze i szneki, a zamiast klasowej wycieczki wybraliśmy się na survivalowy wypad z panią Martą. Pani Katarzyna zdradziła nam tajemnicę gumy do żucia. Pani Magda rzuciła nam wyzwanie co dobrego zrobić możemy dla naszej planety...Wyjątkowe było też spotkanie z Panem Adamem w świecie Micecraft i z Panią Kasią na pokazie mody części mowy. Na koniec wirtualnej przygody wypiliśmy kawkę z mistrzem olimpijskim Rafałem Augustyn, towarzyszyli nam uczniowie klasy 4b…razem było bardzo wesoło.

Przed nami wakacje- -zasłużony odpoczynek i restart...jesteśmy do nich przygotowani bo Pani Katarzyna przekazała nam dobre rady jak nie dać się użądlić, ukąsić i ugryźć. Podczas 11 wyjątkowych zdalnych lekcji uczniowie 5e zostali zarażeni uśmiechem i pasją naszych gości. Wszyscy już wiemy, że warto mieć cel i dążyć do niego wytrwale.

 

gazetka XII 2019


 

A kiedy będzie słońce i lato,
pójdziemy sobie na spacer z tatą.
Ja będę miała nową sukienkę,
Tata będzie mnie trzymał za rękę.

Pójdziemy wolno, prosto przed siebie,
będziemy liczyć chmury na niebie.
Będziemy liczyć drzewa przy drodze,
będziemy skakać na jednej nodze.

Miniemy kino, przedszkole i aptekę,
jeszcze spojrzymy z mostu na rzekę.
Jeszcze okruchy rzucimy falom,
kupimy w kiosku różowy balon.

Kiedy będę już bardzo zmęczona,
Tata posadzi mnie na ramiona.
Tacy będziemy jak nikt, szczęśliwi,
a wokół ludzie będą się dziwić.

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny! Takim hasłem przewodnim uczniowie klasy 1C chcieli podziękować wszystkim współczesnym bohaterom. Przede wszystkim tym walczącym na pierwszej linii, którzy nie mają nieziemskich mocy czy futurystycznych pojazdów. Pod maseczkami, przyłbicami i kitlami kryją się jednak prawdziwi herosi. Jak powiedział papież Franciszek " Dzisiejsi bohaterowie potrzebują nie tylko maseczek, rękawiczek, przyłbic, respiratorów i innego sprzętu, ale także naszego wsparcia, dostrzeżenia i podziękowania.
Uczniowie klasy 1C podziękowali, jak tylko mogli, całymi rodzinami włączyli się w akcję szycia maseczek, napisali wiersze z podziękowaniami i wykonali rysunki. Zobaczcie sami.

 

Uczniowie klasy III C wzięli udział w klasowym konkursie pt. "Najciekawsza charakteryzacja ulubionego bohatera literackiego". Celem konkursu było rozbudzanie zamiłowania do sięgania po książki i do czytania, rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka, pogłębianie umiejętności plastycznych i manualnych, pogłębianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu dzieła. 

Zgadnijcie co to są za postacie literackie :)

POBIERZ

 Biblioteka będzie czynna od dnia 08.06.2020 r w godz. 12:00 do 18:00

BHP W CZASIE ZWROTU PODRĘCZNIKÓW

Jak przygotować podręczniki do zwrotu:

Czytaj więcej: HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

Oprócz Gwiazdki to najbardziej ulubiony dzień wszystkich dzieciaków. Uchwaliło go w 1954 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw najmłodszych zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Dzień Matki to święto na cześć wszystkich mam obchodzone w wielu krajach świata. Jego współczesna forma zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku, gdzie obchodzone jest w drugą niedzielę maja. W Polsce święto to, wypadające 26 maja, obchodzono pierwszy raz w 1914 roku w Krakowie.

Kochana Mamo!


Dziękuję za każdy spędzony
wspólnie z Tobą dzień,
za pokazywanie mi świata,
za uczenie bycia odważnym,
wolnym i otwartym na innych.
Kocham Cię za wszystko
i na zawsze!

Czytaj więcej: 26 MAJA DZIEŃ MATKI

Uczniowie klasy 2c przez ostatnie dni pracowali nad ekologicznym projektem międzyprzedmiotowym. W ramach projektu "2 C wspierać Ziemię chce!" uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zagrożeń dla przyrody oraz sposobów jej ochrony. Dowiedzieli się, co to jest recykling i poznali zasady segregacji odpadów. Dodatkowo uczniowie wykonywali plakaty o tematyce ekologicznej oraz rekwizyty do przygotowywanej inscenizacji. Swój występ nagrali na telefonach, a zaprzyjaźniony "pan montażysta" zmontował filmik. Projekt ten został przygotowany we współpracy z wychowawcą świetlicy, panią Honoratą. Okazuje się, że w tych trudnych dla uczniów czasach można zachęcić ich do aktywności, rozwijać ich kreatywność, a także przygotować przedstawienie on-line.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Lubinie uprzejmie informuje, że można składać karty do świetlicy na rok szkolny 2020/2021 dla uczniów klas I-III.

Wypełniony wniosek można składać w formie elektronicznej na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  w formie papierowej  w  sekretariacie  szkoły  w godz od 8.00 do 15.00 lub przesłanie za pośrednictwem  poczty.
 
Wzór karty w załączniku..
 

Klasa III d miała niesamowitą okazję obserwować gniazdo kosów. W gnieździe pojawiły się cztery jajka, z których wykluły się młode. Każdego dnia dzieci otrzymywały zdjęcia i filmy, dzięki którym mogły obserwować jak ptaki szybko rosną i się rozwijają. Przyszedł jednak dzień, w którym kosy opuściły gniazdo. Na pamiątkę dzieci stworzyły pracę techniczną, która polegała na przedstawieniu w formie przestrzennej gniazda kosów.

Jesteśmy na facebooku 

Napisz do nas 

Podaj swój e-mail.

Napisz wiadomość

Nieprawidłowe dane

Nasz adres 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. gen. Władysława Sikorskiego
w Lubinie

ul. Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego 3
59-300 Lubin
woj. dolnośląskie
Tel: 76 746 83 36 lub 76 746 83 37
szkola@sp10.lubin.pl

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440