vimeo youtube

video Hucznie obchodzimy "100-lecie Odzyskania Niepodległości" Popularny

Przez 103 pobrań

"Piknik historyczny" to jedna z wielu uroczystości organizowanych w naszej szkole z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
Tą piękną żywą lekcję historii rozpoczął zespół wokalny "Muzy", który odśpiewał pieśni patriotyczne wprowadzając nas w nastrój tamtych czasów i wzruszając do łez. Zaraz po tym oddaliśmy głos naszym wspaniałym gościom Grupie Rekonstrukcji Historycznej " Rusal" oraz "Partyzant" , którzy przybyli do nas z Mielca. Mieliśmy wielka przyjemność posłuchać opowieści połączonych z prezentacją multimedialną oraz projekcją filmów. Uczniowie zapoznani byli z wydarzeniami związanymi z odzyskaniem niepodległości ale również z działalnością obu Grup. Mogli zobaczyć ale również dotknąć mundurów, broni oraz pamiątek z tamtych czasów. Na koniec obejrzeliśmy inscenizację z użyciem broni hukowej, która zrobiła na uczniach największe wrażenie. Raz jeszcze chcemy podziękować Grupie Rekonstrukcji Historycznej " Rusal" oraz "Partyzant" za to, że pozwolili nam niemal dotknąć historii i w niesamowity sposób przekazać uczniom tak wiele ciekawych treści.

video: Małgorzata Kiedos