Od dnia 03.06.2024 r. proszę odbierać bloczki obiadowe za miesiąc czerwiec
od godziny 8:45 do 14:45
z wyłączeniem przerw obiadowych.
Dzieci korzystające ze świetlicy będą miały odebrane bloczki przez wychowawców świetlicy.

W miesiącu czerwcu odpłatność za obiady wynosi:

14 dni x 5,00 zł = 70 zł

Uwaga!!! Wpłaty za obiady należy dokonać przelewem do dnia 05.05.2024 r. na konto bankowe: Bank Pekao S.A.89 1240 3464 1111 0010 3718 5522W tytule wpisać: Opłata za obiady m-c (wpisać za który miesiąc) Nazwisko, imię i klasę dziecka. W Szkole Podstawowej nr 10 obowiązują deklaracje zapisu na obiady i bloczki obiadowe. Dziecko należy zapisać u intendenta na obiady i wypełnić deklarację korzystania z obiadów. Złożona deklaracja u intendenta uprawnia do odebrania bloczka i korzystania z obiadów. Deklaracja dostępna na stronie internetowej szkoły i u intendenta. Rodzice dzieci z alergiami i uczuleniami proszone są przed zapisem dziecka na obiady o kontakt z intendentem. Deklaracja do pobrania na dole stronie strony.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową. W związku z powyższym poniżej można znaleźć spis alergenów, a przy każdym daniu numer alergenu jaki zawiera to danie.

Numery alergenów występujących w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten
  2. Skorupiaki i produkty pochodne
  3. Jaja i produkty pochodne
  4. Ryby i produkty pochodne
  5. Orzeszki ziemne (arachidowe)
  6. Soja i produkty pochodne
  7. Mleko i produkty pochodne
  8. Orzechy
  9. Seler i produkty pochodne
  10. Gorczyca i produkty pochodne
  11. Nasiona sezamu i pochodne
  12. Dwutlenek siarki
  13. Łubin
  14. Mięczaki

Dzień Menu
17 czerwca 2024
Zupa z fasolki z ziemniakami posypana natką pietruszki(9).
Kasza jęczmienna(1).
Gulasz z szynki(1).
Surówka z selera i marchewki z jogurtem (7)                                                                                                                                     Woda/kompot.
Owoc.
 18 czerwca 2024
Zupa koperkowa z ziemniakami oprószona natką pietruszki (7,9).
Ziemniaki młode polane masełkiem z koperkiem.
Kotlet mielony (1,3).
Surówka z ogórka, rzodkiewek ze szczypiorkiem i śmietaną(7) .
Kompot/woda.
19 czerwca 2024

20 czerwca 2024
U