Harmonogram zebrań

Harmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 2019/2020Harmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 2019/2020... Zobacz

Organizacja roku

Organizacja roku szkolnego 2019/2020Organizacja roku szkolnego 2019/2020... Zapoznaj się

e - Dziennik

e-DziennikDla rodziców i uczniów, nowoczesny i intuicyjny dziennik elektroniczny... Zaloguj się

Gazetka szkolna "WTYCZKA"

Z naszej galerii

Mostly Sunny

Lubin

Mostly Sunny

Wilgotność: 37%

Wiatr: 14 km/h

• 04 Lip 2020

Częściowe zachmurzenie 26°C 12°C

• 05 Lip 2020

Częściowe zachmurzenie 26°C 18°C

Kto jest online

Odwiedza nas 331 gości oraz 0 użytkowników.

Mobilna :-)

mobilna

logo skw

ILoveSP10

Aktualności uczniowskie

Aktualności uczniowskieNajświeższe wiadomości z życia szkoły...

Informacje o osiągnięciach naszych uczniów...

Sprawdź

Tajemnicze życie pszczół było tematem wyjątkowego pokazu w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie. O pszczelarstwie i pszczołach opowiadał pasjonat a jednocześnie nauczyciel matematyki tej szkoły - Remigiusz Mamrosz.

W piątek 24 maja 2019 r. odbyło się spotkanie z wieloma klasami, które z zaciekawieniem wysłuchały wielu interesujących faktów z życia pszczół. Pan Remigiusz interesująco opowiadał o swojej pasji, wszyscy uważnie słuchali jego ''pszczelich opowieści''. Niewątpliwie wielką atrakcją spotkania stały się przedmioty, które nam zademonstrował: elementy ubioru pszczelarza, urządzenia które są niezbędne do prac pszczelarskich, a nawet mogliśmy oglądać żywe pszczoły i królową matkę, które podziwialiśmy w przezroczystym ulu. Zapoznał nas z budową ula, pokazał też specjalną ramkę wyjętą z jego środka. Z wielkim zaciekawieniem wszyscy oglądali podkurzacz, ramkę czy też dłuto pasieczne. Dowiedzieliśmy się jak nektar trafia do ula i w jaki sposób pszczoły przerabiają nektar na miód. Wszyscy mogli obejrzeć plaster pełen miodu, wosk, pyłek pszczeli oraz propolis. Dowiedzieli się o leczniczym działaniu jadu pszczelego. Uczniowie poznali wiele tajemnic z życia pszczół – tych niezwykle pożytecznych owadów a przede wszystkim dowiedzieli się, jakie jest znaczenie pszczół w przyrodzie oraz jakie są konsekwencje wymierania tych owadów. Pan Remigiusz chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów.

Największą atrakcją była możliwość spróbowania miodu z jego własnej pasieki, Wszyscy uczniowie dziękują za wprowadzenie w tajemnice pszczelarstwa.