chlopiec z pucharem

Uczniowie klas I-III w I semestrze roku szkolnego 2019/20 zrealizowali wiele działań edukacyjnych, których celem było ukształtowanie postaw niemarnowania żywności. Podczas zajęć lekcyjnych i świetlicowych poszukiwali sposobów na wykorzystanie żywności zakupionej do domu, nauczyli się odczytywać datę ważności produktów spożywczych, poznali skutki wyrzucania żywności dla środowiska. Niektóre klasy wyruszyły na wycieczki do sklepów, aby dowiedzieć się ile kosztują wybrane produkty spożywcze, a ceny przeliczali na ilość posiłków, które można przygotować dla dzieci w ubogich krajach.

Podsumowaniem działań był udział w szkolnym konkursie plastyczno-informatycznym pod hasłem „Nie marnuj żywności-chroń planetę” dla klas I-III
Uczniowie nagrodzeni:
-za prezentację Bartosz, Aleksandra; Bartosz
- za rysunek:
 I miejsce -Emilia; Szymon; Iga; Aleksandra; Szymon.
II miejsce – Julia.; Jakub; Ola; Lena; Maks; Maja; Wojtek; Oliver; Zuzia; Hania
III miejsce – Seweryn; Blanka; Maja; Dominik; Adam; Maja
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

Kornel z klasy 5a zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Maska niejedną kryje tajemnicę” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wykonał maskę „Złotej Rybki”. Ogromne gratulacje! To już drugi artystyczny sukces ogólnopolski Kornela.

5a Kornel

Wielka duma kolejnego sukcesu Kariny. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji” - Wawer/ Warszawa 2019. To już 3 tak wielki sukces mojej uczennicy. A już za kilka dni usłyszycie o kolejnym, bo nagroda już przyznana tym razem w Otwocku!

Dnia 29 listopada 2019 r. odbył się konkurs fizyczno - geograficzny dla klas 7. Udział brały trzy klasy w składzie dwuosobowym, gdzie uczniowie odpowiadali na pytania z fizyki i z geografii.
Nagrodzone zostały następujące grupy:

I miejsce Łukasz  i Wiktor z klasy 7c
II miejsce  Igor  i Jakub  z klasy 7b
III miejsce Szymon  i Szymon z klasy 7a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Organizator konkursu: Kamila Rydzewska nauczyciel geografii

Rozstrzygnięcie miedzyświetlicowego konkursu w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi pt. "Nitki, nici, niteczki. Dbamy o zdrowie".
Gratulujemy nagród głównych i wyróżnień.

W dniach 13 - 15 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w polskiej edycji XIV Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR w kategorii SKRZAT, BENJAMIN i JUNIOR.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego i algorytmicznego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Tegoroczny konkurs został objęty patronatami honorowymi Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Organizacja konkursu: p. Anna Wysocka i p. Halina Kozdra

15.11.2019r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu szkolnego ,,Pełna miska dla schroniska ". Organizatorami była p. Elżbieta Sałata-Kucharczyk oraz p. Elżbieta Szymańska. Czołowe miejsca zajęły klasy:
2a- I miejsce
1b- II miejsce
1c- III miejsce
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy klasom za aktywny udział.

Dziś Karina z kl.6d odebrała nagrodę za wyróżnienie II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Świat oczami młodych". Jej projekt znaczka pocztowego był w pierwszej 13 najlepszych znaczków w Polsce! Wybrano je z 1000 prac ze szkół w całej Polsce gdzie wcześniej odbyły się eliminacje. Karina walczyła w kategorii klas 4-8. Ogromne gratulacje!

Karina

Z ogromną dumą dzielimy się z Państwem wynikami pierwszego Egzaminu Ósmoklasisty do którego w kwietniu 2019 roku przystąpiło 116 uczniów naszej Szkoły. Uzyskane bardzo dobre wyniki uczniów z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz języka niemieckiego, wyższe niż średnie wyniki w województwie dolnośląskim czy powiecie lubińskim, potwierdzają wysoką jakość pracy Szkoły Podstawowej nr 10 w Lubinie.

Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom i gronu pedagogicznemu.

W Auli PWT we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Wędrówki szlakiem wartości”. W uroczystości uczestniczyło 102 zwycięzców wraz z nauczycielami, rodzicami i opiekunami.

16 czerwca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury GOKiB w Gromadce odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Lalka inspirowana utworami Stanisława Moniuszki".

Konkurs Matematyczne Preteksty to ogólnopolska zabawa matematyczna z elementami rywalizacji. W konkursie tym wzięło udział 23 uczniów z klas 1-7, ale tylko 9 z nich przeszło o II etapu.

Podczas XXVI Dziecięcego Konkursu Wokalnego "O Złotą nutkę" organizowanego przez Centrum Kultury Muza nasi artyści wyśpiewali nie jeden sukces.

Z wielką dumą i radością pragniemy ogłosić, że kolejny rok z rzędu dwoje uczniów z klasy 8d: Alicja S. i Olivier L. odniosło sukcesy w konkursie „zDolny Ślązaczek” i awansowało do etapu wojewódzkiego. Olivier z matematyki, a Alicja z j. polskiego oraz j. angielskiego.