Drogie uczennice i drodzy uczniowie szkół podstawowych,

serdecznie zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Jeżeli zawsze chciałaś/chciałeś spróbować swoich sił w programowaniu, to starannie dobrane zadania zawodów I stopnia Olimpiady stanowią łagodne wprowadzenie do programowania w jednym z najbardziej popularnych obecnie języków: C++ lub Pythonie (do wyboru). Wszystkie finalistki i finaliści Olimpiady będą mieli wolny wstęp do dowolnej szkoły średniej i ocenę celująca na świadectwie z informatyki. Niemniej, wierzymy że wśród Was znajdą się przede wszystkim szanowani naukowcy, profesjonalne programistki i założyciele firm odnoszących sukcesy na całym świecie, a Olimpiada będzie stanowiła pierwszy krok do tego cyfrowego świata.

Zachęcamy wszystkich do startu w Olimpiadzie! Zawody I stopnia już się rozpoczęły, a termin rozwiązywania pierwszych zadań mija 16 grudnia 2019. Regulamin, terminarz, poradniki oraz materiały jak zacząć przygodę z programowaniem znajdują się na stronie Olimpiady: oij.edu.pl. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W ramach Olimpiady prowadzone jest też Otwarte Koło Informatyczne (oki.org.pl), które przygotowuje od podstaw do udziału w zawodach. Zachęcamy do udziału w nim, a także w innych inicjatywach promujących naukę programowania i algorytmiki, wymienionych na stronie oij.edu.pl.