Aktualności uczniowskie

dzieci2

Zbliża się 1 listopada – dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu  mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 10 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Polonia, zawożą  je na Ukrainę i Wileńszczyznę.

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do uczniów ich rodziców i  nauczycieli  o podarowanie symbolicznej lampki. Zapłoną one  na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie, na Cmentarzu Łyczakowskim  we Lwowie, ale również na  polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska. Na niektórych mogiłach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił  nigdy nawet jednej lampki.