Aktualności uczniowskie

dzieci2

W piątek, tj.4.10.2019 r. nasza szkoła świętowała swoje 40-lecie istnienia. Z tej okazji odbyło się wiele inicjatyw towarzyszących. Dzieci posadziły przed szkołą symboliczne 40 żonkili. Wyjątkowym elementem obchodów była audiowizualna lekcja, podczas której uczniowie SP10 łączyli się z uczniami Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym, gdzie urodził się patron „Dziesiątki”. Koleżanki i koledzy z Tuszowa przybliżyli sylwetkę generała Sikorskiego, wirtualnie oprowadzając uczniów po miejscach, w których bywał generał Sikorski. Punktem rozpoczynającym obchody był uroczysty apel, na którym szczególnymi gośćmi byli pani Joanna Zuchowicz pracownik Wydziału Rekrutacji oraz pan major Jarosław Żeglarski z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie.

Podczas uroczystości zgromadzeni wysłuchali programu artystycznego, poświęconemu patronowi placówki – generałowi Władysławowi Sikorskiemu. Przemówienie pani Dyrektor przybliżyło historię powstania szkoły, ważnym momentem było także złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem patrona. Po części oficjalnej rozpoczęły się imprezy towarzyszące. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu o generale Sikorskim, uczestniczyli w zajęciach sportowych – mecz piłki nożnej  o puchar Dyrektora Szkoły, malowali szkołę marzeń, wykonywali pamiątkowe pieczątki oraz zdjęcia. Smacznym akcentem była wojskowa grochówka, której zakosztowali wszyscy. Obchody wpisały się  w historię „Dziesiątki”.