Aktualności uczniowskie

dzieci2

Dnia 7 lutego w SP 10 obchodziliśmy święto miłości - walentynki. W tym celu Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, uczniowie mogli przesłać sobie walentynkowe wyrazy sympatii. Na II piętrze podczas przerw chętni mieli możliwość wspólnego obejrzenia filmu pt. „Cudowny chłopak”. Dodatkowym symbolem obchodów stał się kolor czerwony, ponieważ tego dnia dominował on w uczniowskich strojach. W pogodnych nastrojach zakończyliśmy pierwszy semestr nauki.

Świetliki już wiedzą jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe.

Dnia 07.02.2020 r. uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawcy Elżbiety Sałata -Kucharczyk uczestniczyli w zajęciach ceramicznych w MDK.

Dnia 07.02.2020 r. odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu na "Maskę Karnawałową". Spłynęło wiele pięknych prac wykonanych przez dzieci z lubińskich szkół, uczęszczających do świetlic. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i talentem. Całe wydarzenie uświetniły występy naszych uczniów. Pięknie dziękujemy zarówno uczniom, jak i nauczycielom świetlicy za zorganizowanie konkursu oraz danie możliwości do integrowania dzieci z okolicznych szkół.

Fot. Mateusz z klasy 8C

Dnia 6 lutego br. najmłodsi uczniowie z naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie informatycznym zorganizowanym przez p. B. Lidke i p. J. Kasperską. Dzięki udziałowi w konkursie nasi uczniowie mogli przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz sposoby niesienia pomocy zwierzętom. Każdy z uczniów miał swój własny pomysł, który z ogromną starannością zrealizował za pomocą programu komputerowego Paint. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, z których jak widać po uśmiechu, byli bardzo zadowoleni. Nagrody główne w kategorii wiekowej zdobyli: - Hanna z kl. 1a - Lena z kl. 2d - Zuzanna z kl. 3a Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnym roku.

Dnia 24 stycznia 2020 roku z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 2a zorganizowali integracyjne spotkanie międzypokoleniowe pod hasłem „Babciu, Dziadku-dziękujemy”.

Już u progu dzieci witały gości anielskimi prezencikami zapraszając do słodkiej kawiarenki przygotowanej przez cudowne mamusie i tatusiów. Oprócz wierszy i piosenek były wspólne tańce i zabawy integracyjne z babciami i dziadkami. Prezenty-kalendarze i mydełka- wykonane własnoręcznie sprawiły wiele radości. Ale i goście mieli niespodziankę dla dzieci. Babcia Julci przeczytała wszystkim piękną bajkę pt. „Cudowne tarcze”, a dziadkowie wypisali swoim wnukom złote myśli na specjalnie przygotowanych na tę okazję „imiennych tarczach”.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Żeby szczęśliwym być” A. Jantar.  Był to wieczór pełen radości, ale chwilami zakręciła się łezka, bo przecież…..
„Tak mało trzeba nam i dużo tak,
żeby szczęśliwym być, drugiemu szczęście dać…”

Dnia 27.01.2020 r. klasa III a uczestniczyła w warsztatach ceramicznych w MDK-u. Było bardzo twórczo.

Uczniowie klasy 3D nauczyli "Trojaka" uczniów klasy 1A 22.01.2020 r. Podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy 3D zaprezentowali swoje umiejętności i z ogromnym zaangażowaniem nauczyli pierwszaki "Trojaka". Dla obu grup była to zarówno fantastyczna zabawa, jak i nowe doświadczenie. Radości nie było końca. Efekt końcowy był zdumiewający.

W ostatnim czasie klasa 1A wzięła udział w warsztatach mydlarskich, podczas których uczniowie wykonywali piękne i cudownie pachnące mydełka. Zrobiliśmy je z myślą o kochanych babuniach i wspaniałych dziadziusiach. Podczas warsztatów ceramicznych w MDK, wykonaliśmy natomiast maski. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o karnawale na całym świecie. Wiemy jak się odbywają i jakie tradycje wiążą się z obchodami karnawału w Brazylii. Pani Ela Kochan opowiedziała nam również mnóstwo historii związanych z samymi maskami. To była wspaniała lekcja.

Fot. Natalia Kiedos

Dnia 21.01.2020 r. odbyło się spotkanie z panią policjantką, podczas którego uczniowie klas pierwszych przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. Pierwszaki wiedzą już jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się w kontaktach z obcymi oraz w jaki sposób bawić się na śniegu. Dziękujemy pani Ani za udzielenie rad i przypomnienie tak istotnych wiadomości. Dziękujemy również pani Ewie Sosnowskiej za zorganizowanie spotkania.

Fot. Natalia Kiedos