Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu pt. "RYMOWANE WIERSZE O ŚWIETLICY".

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

wiersze rymowane

Dnia 11.12.19 r. odbyło się spotkanie z Panią policjantką. Uczniowie klasy 1b, 2d i 3a dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się w szkole oraz w czasie dni wolnych od nauki.

Spotkanie zorganizowała p. Lidia Jaśkiewicz

Policjantka spotkanie

Dnia 9.12.2019 r. klasa 4a wyruszyła do Legnicy na spotkanie z Mikołajem. Podróż pociągiem dla wielu z nas była nowym doświadczeniem.  Na miejscu udaliśmy się na warsztaty do Domu Pani Muzyki. Pierwszym zadaniem było wykonanie lizaków na choinkę. Następnie dowiedzieliśmy się jak obchodzono święta kiedyś a jak dzisiaj. Zwiedziliśmy piernikową chatkę i przy kominku zasiedliśmy razem z Mikołajem.  Wszyscy otrzymaliśmy prezenty, chociaż niektórym Mikołaj pogroził palcem. Kolejne zadania to: wykonanie ozdób choinkowych, muzyczna układanka i zadania w j. angielskim.  Dziękujemy Centrum Edukacji Fiszer za świetną zabawę i świąteczny klimat. Już trochę głodni udaliśmy się do MacDonald, gdzie spędziliśmy czas przy wspólnym posiłku. Pełni niezapomnianych wrażeń powróciliśmy pociągiem do domu.

4a piernikowa wioska

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!

Składamy serdeczne podziękowania za uczestnictwo w akcji MEN „RAZEM NA ŚWIĘTA”.
Dziękujemy  wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i uczestniczyli w charytatywnej zbiórce żywności oraz artykułów higienicznych i środków czystości.
Dzięki Państwa ofiarności przygotowaliśmy mnóstwo paczek, które zostaną przekazane podopiecznym domowego i stacjonarnego  Hospicjum Palium w Lubinie.
Państwa zaangażowanie i okazana pomoc sprawią, że  czas Bożego Narodzenia dla pacjentów i ich rodzin, pomimo doświadczenia ciężkiej choroby, będzie przepełniony miłością i ciepłem.

Dziękujemy!!!
Szkolne Koło Wolontariatu

Dnia 06.12.2019 r. klasy IA i IC, pod opieką pani Magdaleny Chrzanowskiej i pani Natalii Kiedos wybrały się na wycieczkę do kopalni w Nowej Rudzie. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Mieliśmy okazję poznać historię górnictwa oraz przemieszczać się kopalnianymi, ciemnymi korytarzami. Spotkaliśmy również skarbnika, który jak się okazało, miał specyficzne poczucie humoru. Dzięki niemu poznaliśmy, co to strach w czeluściach kopalni. Oczywiście tak naprawdę wcale się nie baliśmy... no może odrobinkę. Na naszej drodze czekały różne zadania. Jak się okazało kopalnia to nie tylko hałas i ciemność. Stała się ona dla nas okazją do spotkania z Mikołajem, czego większość uczniów w ogóle się nie spodziewała. Okazało się, że Mikołaj miał dla dzieci słodkie upominki, co spowodowało jeszcze większy uśmiech na twarzach dzieci. Po wyjściu z kopalni wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, podczas których malowaliśmy skamieliny. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale z workiem pełnym nowych doświadczeń, wrażeń i... prezentów :).

Fot. Natalia Kiedos

Co robił smok nad Wisłą? Świetliki ponownie z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

6 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj, który rozdał słodkie prezenty klasom. Uczniowie uczestniczyli też w spotkaniu z Mikołajem, na którym została im przybliżona sylwetka tego Świętego. Spektakl wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Imprezę przygotowali nauczyciele-poloniści oraz pani Lidia Jaśkiewicz.

mikolajki szkolne

28 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Piżamy. Dzieci przyszły do szkoły ubrane w swoje ulubione nocne stroje. Zrobiło się u nas domowo i przytulnie. 29 listopada natomiast odbyły się andrzejkowe muzyczne przerwy, połączone z wróżbami. Uczniowie mogli dowiedzieć się, kiedy zostaną milionerami, jaki zawód w przyszłości będą wykonywać, co miłego wydarzy się niebawem. Organizatorem imprez był Samorząd Uczniowski.

Świetliki w Miejskiej Bibliotece Publicznej na zajęciach pt. „MIKOŁAJKOWE TRADYCJE”.

mikolajkowe tradycje

Uczniowie klasy 1b obchodzili Mikołajki. Klasę odwiedził Mikołaj, były słodkie upominki. Dzieci zrobiły piękne Mikołaje na zajęciach technicznych.

Fot. Elżbieta Sałata - Kucharczyk

1b mikolajki