Losy Absolwentów SP10

Drodzy absolwenci,
prosimy o wypełnienie ankiety!

Każdego roku opuszczają mury naszej szkoły kolejne pokolenia uczniów. W trosce o ich dobro Dyrekcja szkoły i Nauczyciele pragną podnosić jakość swojej pracy. Dlatego prosimy o wyrażenie swojej opinii o szkole. Wasze informacje, spostrzeżenia będą dla ans cennym źródłem do dalszej pracy.

Ankieta do pobrania (MS Word) >>>

Ankietę prosimy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

WTYCZKA 4/2017

Już jest dostępny

do pobrania NOWY numer

naszej gazetki "WTYCZKA"!

 

pobierz w PDF >>>

Who's Online

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Zaloguj się

Uczestniczymy w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym - "AKTYWNI dla KLIMATU"

Jesteśmy grupą uczniów, która stała się uczestnikami Ogólnopolskiego Konkursu na temat klimatu i działań podejmowanych na rzecz jego ochrony – „Aktywni dla klimatu”, który jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej pt. „Zmieniaj nawyki – nie klimat!” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od grudnia pilnie pracujemy nad realizacją zadań, których efektem jest sporządzenie sześciu raportów i odesłanie ich drogą elektroniczną do organizatora konkursu.

Nasz Ekozespół składa się z pięciu ambitnych uczniów klasy VI b:
Klaudii Dylewskiej, Katarzyny Gawin, Kamili Sołtys, Mirki Markowskiej i Jana Rudziewicza. Nosi nazwę Ekodziesiątka. Nazwa ta powstała od złączenia słowa ekologia z nazwą naszej szkoły (SP nr10).
Mirka interesuje się sztuką, Kamila kocha zwierzęta, Janek dużo czasu spędza na robieniu i przerabianiu zdjęć, Kasia interesuje się modą, a Klaudia kulturą Jamajki oraz słucha muzyki reagge.

Pomimo różnych pasji i zainteresowań, wspólnymi siłami potrafimy stworzyć coś wspaniałego. Komunikujemy się między sobą, przez wysyłanie wiadomości na e-maila, ale również w trakcie bezpośrednich spotkań zespołu według ustalonego na pierwszym spotkaniu harmonogramu.
Podczas pracy dzielimy się zadaniami, każdy z nas specjalizuje się w odrębnych dziedzinach. Kamila i Mirka najlepiej sprawdzają się w tworzeniu przepięknych prac plastycznych. Janek, Kasia i Klaudia odpowiadają za pomysły i organizację.
Ekozespół  powstał zupełnie spontanicznie. Jeden z uczestników przeczytał o nim w internecie, postanowił zachęcić do niego kilka osób z klasy.

Naszą zaletą jest pomysłowość i twórczość. Zależy nam nie tylko na wygranej, ale również pragniemy aby uczniowie naszej szkoły przekonali się jak ważna jest ekologia.

Prace wykonujemy w szkole, pod opieką nauczyciela przyrody - Pani Agnieszki Sinkiewicz. Zależało nam aby to właśnie Ona, została naszym opiekunem, ponieważ przez wiele lat  prowadziła Szkolne Koło Ekologiczne "Ekosfera", jak również organizowała ogólnoszkolną akcję charytatywną Pełna Miska dla Schroniska. Natomiast jako koordynator ekologii w naszej szkole odpowiadała za cykliczne akcje: Sprzątanie Świata i Czystość dla Lubina. To właśnie do Pani Agnieszki spływały wszystkie nasze prace i zadania. Pilnowała realizacji kolejnych, motywowała nas i wspierała.
Konkurs pozwala nam zrealizować swoje ambicje dotyczące ochrony świata. Dzięki niemu uczymy się współpracy i samodzielności. Sprawia nam też wiele radości i pozwala odkryć swoje mocne strony. Ale co najważniejsze przyczyniamy się do ochrony środowiska.

 


fot. Natalia Kiedos

 

e-dziennik

Podręczniki szkolne 2017/2018

Certyfikaty

GALERIA: Sześciolatek w naszej szkole

Mam 6 lat...

eWUŚ - Mamo, tato! Zgłoś mnie!

Administrator serwisu

mgr inż. Marcin Wojciechowski 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.