W sobotę, 23 lutego 2019 r. uczniowie klasy 3 a, którzy należą do szkolnego koła "GeoTropiciele" wraz z opiekunami wzięli udział w pieszym rajdzie "Zimowe Wejście na Grzybową Górę" organizowanym przez PTTK w Lubinie. Piesza wędrówka rozpoczęła się w miejscowości Rynarcice. Po spotkaniu z przewodnikiem uczniowie wyruszali na szlak turystyczny. Podczas wędrówki przewodnik opowiadał o trudnym życiu zwierząt leśnych w czasie zimy. Po przejściu około 6 - kilometrowej trasy uczniowie zdobyli najwyższy szczyt w naszym powiecie - Grzybową Górę. Zakończenie rajdu odbywało się na terenach rekreacyjnych w Koźlicach. Dzieci upiekły kiełbaski na ognisku i rozgrzały się gorącą herbatą. W wiejskiej świetlicy zostały zorganizowane dla uczniów warsztaty ekologiczne, podczas których odbywały się konkursy i gry o tematyce ekologicznej. Uczniowie klasy 3 a wykazali się ogromną wiedząna temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem naszej planety. Każdy uczestnik warsztatów nie tylko wzbogacił swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, ale także otrzymał i samodzielnie ozdobił ekologiczne torby na zakupy. Mimo mroźnej pogody rajd był bardzo udany i uczniowie już z niecierpliwością czekają na wiosenne rajdy organizowane przez PTTK.

fot. A. Wysocka

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.

TEREN OBJĘTY MONITORINGIEM WIZYJNYM

W związku z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że: Czytaj więcej >>>

„Nowoczesne i twórcze Szkoły Podstawowe w Lubinie”

e-dziennik VULCAN

Gazetka szkolna "WTYCZKA"

Certyfikaty, zaświadczenia

Wykaz podręczników 2018/2019

Co rodzic powinien wiedzieć...