W dniach 7-11 stycznia grupa uczniów z naszej szkoły pojechała na obóz językowy organizowany przez fundację "EuroWeek- Szkoła Liderów".
 
Obóz miał na celu przełamanie bariery językowej, poznanie innych krajów i ich kultur. Co więcej, uczestnicy rozwijali również umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.  Zajęcia prowadzone były w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie wyróżniali się umiejętnościami językowymi na tle pozostałych uczestników.  Brawo! Jesteśmy z Was dumni!
 
Wszystkim bardzo się podobało. Oto kilka słów od uczestników obozu:

'Uważam, że Euroweek jest świetną okazją do nauki i zabawy. Najbardziej podobało mi się poznawanie nowych kultur oraz konkurs talentów. Nauczyłem się tam lepiej języka obcego i przełamałem bariery językowe." Franek 8B
 
"Na początku byłam do tej wycieczki sceptycznie nastawiona, lecz na miejscu kompletnie zmieniłam zdanie. Poznaliśmy wiele wspaniałych osób oraz dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat ich ojczystych krajów. Praktycznie nie było tam czasu wolnego dla nas, ponieważ ciągle mieliśmy zajęcia - od zabaw, czy prac grupowych po tzw. "talent show". Naprawdę polecam Euroweek każdemu, kto chce wykazać się swoją znajomością języka angielskiego lub po prostu miło spędzić czas." Daria 8D
 
"W moim przypadku Euroweek to jedno z najlepszych przeżyć w moim życiu. Spotkaliśmy tam mnóstwo wspaniałych osób z różnych miejsc Polski ale i wolontariusze byli fantastyczni. Wspaniałym było poznawanie nowych kultur, zabaw a nawet tańców ludowych." -  Zosia 8D
 
"Na Euroweeku świetnie spędziłem czas, nauczyłem się wielu rzeczy, nie tylko angielskiego. Każdemu polecam, aby pojechał na Euroweek" - Alan 8B
 
"Na Euroweeku było super, bardzo podobały mi się zajęcia z wolontariuszami, którzy byli bardzo mili. Zawsze można było podejść i porozmawiać z nimi. Na zajęciach opowiadali o swoich krajach i zwyczajach i jakie są różnice pomiędzy ich krajami a Polską. Były też spacery na których rzucaliśmy się śnieżkami lub budowaliśmy bałwana. Ogólnie na Euroweeku było ekstra i bardzo polecam tam pojechać i z chęcią tam wrócę." - Jakub 8B
 
"Na euroweeku poznałam wielu świetnych ludzi, m.in chłopaka, który nie wiedział, gdzie mieszka. Atmosfera przez te dni była bardzo przyjemna, a jedynym minusem naszego wyjazdu był powrót do domu" Ola 8D
 
"Uważam, że będę miło wspominał czas spędzony na Euroweeku. Najbardziej podobała mi się możliwość rozmowy z różnymi obcokrajowcami." Mateusz 8B
 
"Euroweek był świetną przygodą. Poznałam tam wielu nowych przyjaciół, z którymi zamierzam utrzymywać kontakt. Jeśli będę miała okazję pojechać tam jeszcze na pewno to zrobię. Najlepsza wycieczka na jakiej byłam :)" Patrycja 8D
 
"Euroweek dał mi możliwość poznania innych kultur, udoskonalenia umiejętności językowych i pracy w grupie w świetnym towarzystwie." Alicja 8D
 
........

"Opieka nad tak dojrzałą i uzdolnioną językowo grupą uczniów była dla nas czystą przyjemnością!"
 - Alina Kruczkowska i Anna Wysocka
 

 

fot. A. Wysocka

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.

TEREN OBJĘTY MONITORINGIEM WIZYJNYM

W związku z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że: Czytaj więcej >>>

„Nowoczesne i twórcze Szkoły Podstawowe w Lubinie”

Informacja

„Zgodnie z § 34 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2017 poz. 1911 z późn. zm.) informujemy, iż sprawozdanie finansowe jednostki Szkoły Podstawowej nr 10 im. gen. Wł. Sikorskiego w Lubinie sporządzone na dzień 31 grudnia 2018 r. wraz z załącznikami, zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Usług Wspólnych w Lubinie (https://cuwlubin.bip.gov.pl/). Sprawozdanie z załącznikami znajduje się do pobrania tutaj: https://cuwlubin.bip.gov.pl/za-rok-2018/szkola-podstawowa-nr-10.html

Gazetka szkolna "WTYCZKA"

Certyfikaty, zaświadczenia

Wykaz podręczników 2018/2019