W dniu 16 października uczniowie klas ósmych o godzinie 12.00 przystąpili już drugi raz do bicia rekordu w prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie mieli tylko 30 minut do wykonania i wykorzystania swojej wiedzy zdobytej na zajęciach z Pierwszej Pomocy. Wydarzenie to od 2013 roku prowadzone jest w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Celem jego jest propagowanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy u osób, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Uczniowie do swojej dyspozycji mieli cztery stanowiska z fantomami, na których w sposób sprawny przystąpili do akcji ratunkowej. Każdy uczestnik z klas podjął samodzielnie dwa razy czynności służące do przywracania czynności krążeniowo- oddechowej. W sumie wykonano 240 powtórzeń.

fot. Marcin Wojciechowski

 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.

TEREN OBJĘTY MONITORINGIEM WIZYJNYM

W związku z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że: Czytaj więcej >>>

„Nowoczesne i twórcze Szkoły Podstawowe w Lubinie”

e-dziennik VULCAN

Gazetka szkolna "WTYCZKA"

Certyfikaty, zaświadczenia

Wykaz podręczników 2018/2019

Co rodzic powinien wiedzieć...